Dobre praktyki funkcjonowania w zespole

Posted on Updated on

W tymże blogu od kilkunastu miesięcy opisuję korzyści płynące z pracy w grupie jako zespole. Właśnie niedawno miałem przyjemność poprowadzić projekt w ramach warsztatów menedżerskich w obszarze funkcjonowania i rozwijania grupy pracowniczej. Uczestnicy projektów szkoleniowych prezentowali dobre praktyki, które spotykają w swojej pracy w firmach. Na podstawie ich relacji Zdecydowałem się ujawnić w tym blogu trzy pomysły funkcjonowania w dziale pracowniczym – koncepcje opowiedziane przez samych uczestników. Pozostałe zasady czytelnik może znaleźć także tu:
  Firmowe Wyjazdy  
Niżej prezentuję reguły współdziałania w grupie pracowników. Zaprezentowałem je jako case study realnych działań w organizacji biznesowej.
1. Organizuj regularne spotkania działu pracowniczego
Tamara jest kierownikiem wydziału logistyki. Jest zatrudniona z dość dużą i ambitną grupą specjalistów z różnych dziedzin. By zatrudnieni w tym zespole ludzie mogli ze sobą współdziałać, kierowniczka organizuje regularne narady. Spotkania są zawsze w środę o godzinie 8.00 i zabierają pracownikom 3 godziny. Po zebraniu szefowa w formie pisemnej dokumentuje rezultaty spotkania i cele dla biorących udział w zebraniu zatrudnionych.
2. Zapoznaj się z pracą współpracowników
Adam jest zatrudniony w departamencie marketingu. Codzienne współpracuje z nowymi i starymi pracownikami działu, mimo że oni są zatrudnieni w innych miastach. Aby ludzie funkcjonujący w opisywanej korporacji efektywniej ze sobą współdziałali, co jakiś czas firma organizuje im wyjazd na 7 godzin na robocze spotkania w ekskluzywnym motelu.
3. Akumulowanie kompetencji w grupie
Ola jest szefem małej agencji reklamowej. Firma ma 5 specjalistów. Kierowniczka zamówiła dla firmy specjalne oprogramowanie do akumulowania wiedzy na temat operacji w organizacji. Dzięki temu zatrudnieni w tej firmie mają możliwość działać razem oraz będą wiedzieć, jakie aktywności są w tej instytucji.
Na tą chwilę to tyle przywódczych przemyśleń.
Opracowanie: Grzegorz Nowosielski
I DODATKOWO JAK ZAWSZE ODROBINA CIEKAWYCH STATYSTYK DOTYCZĄCYCH INTEGRACJI Z MINIONEGO OKRESU:
– Najpopularniejsza forma zajęć : scenariusze muzyczne
– Najwyżej wycenione w ankietach po evencie gry – komentarze grup: gry inżyniersko kostrukcyjne
– Uśredniona wielkość zespołu uczestniczącego w grze: dziesięć uczestników.
– Najlepsze dla zamawiającego dni tygodnia na incentive: początek tygodnia.
– Najczęściej oczekiwania destynacja: Gdańsk

ŹRÓDŁO: Training Projects
Projektujemy wyjazdowe szkolenia team building i bardzo atrakcyjne wyjazdy integracyjne dla różnych zespołów.

Dodaj komentarz